اخبار و مقالات

rss

اخبار

اخبار روز فناوری اطلاعات، حمل و نقل و فیلم را در این صفحه مشاهده نمایید.

معرفی ۵ اتومبیل گران قیمت دنیا Bookmark

معرفی ۵ اتومبیل گران قیمت دنیا
شاید رانندگی با گران‌ترین اتومبیل‌های دنیا یک رویای دست نیافتنی باشد. اتومبیل‌های بسیار سریعی که رانندگی با آن‌ها لذت خاصی خواهد داشت. در این مطلب ۵ خودروی بسیار گران قیمت دنیا را به شما معرفی می‌کنیم که خیلی‌ها دوست دارند یکی از آن‌ها را داشته باشند.

توفان بتمن و سوپرمن در کامیک‌کان Bookmark

توفان بتمن و سوپرمن در کامیک‌کان
دنیای ابرقهرمان‌ها علاقه‌مندان زیادی دارند و به همین دلیل هر جا که صحبت از آن‌ها باشد، با هیجان خاصی مواجه خواهید شد.

اکثر سیاره‌های شبیه به زمین هنوز متولد نشده‌اند Bookmark

اکثر سیاره‌های شبیه به زمین هنوز متولد نشده‌اند
براساس مطالعه و تحقیقاتی که توسط گروهی از دانشمندان ستاره‌شناس ناسا انجام شده، انسان برای کشف سیاره‌های شبیه به زمین، در مکان و زمان اشتباه قرار دارد.

اگر زمین ما به اندازه‌ی یک توپ تنیس بود… Bookmark

اگر زمین ما به اندازه‌ی یک توپ تنیس بود…
جهانی که در آن زندگی می‌کنیم جای خیلی بزرگی است. البته خیلی وقت نیست که از ابعاد بزرگ آن اطلاع پیدا کرده‌ایم. تا همین چند قرن پیش تصور می‌کردیم همه‌ی اجرام آسمانی شامل خورشید، ماه، سیاره‌ها و ستاره‌ها به دور زمین گردش می‌کنند و فاصله‌ی آن‌ها از ما خیلی دور نیست. جالب این‌جاست که تا دهه‌ی ۱۹۲۰، کسی نمی‌دانست خارج از کهکشان ما، کهکشان دیگری وجود دارد. از آن زمان، ابعاد عالمی که می‌شناسیم به یکباره افزایش یافت و اکنون می‌دانیم که زمین، سیاره‌ای کوچک در مدار یکی از ۲۰۰ میلیارد ستاره‌ی کهکشان راه شیری است. راه‌شیری نیز خود یکی از چند صد میلیارد کهکشان عالم قابل مشاهده‌ است. بنابراین، زندگی ما بر روی ذره‌ی شنی کوچک در کف اقیانوس بسیار پهناور کیهان جریان دارد. ولی شاید اعدادی مثل چند صد میلیارد، ابعادی مثل تریلیون‌ها کیلومتر و فواصلی مثل چند صد سال نوری خیلی برای ما ملموس نباشد. بهتر است برای درک بهتر ابعاد و فواصل عالم، آن را در مقیاس زندگی خود کوچک کنیم. بنابراین، تصور کنید که کره‌ی زمین به اندازه‌ی یک توپ تنیس است.

دلیل وسواس بیش‌ازحد اپل چیست؟ Bookmark

دلیل وسواس بیش‌ازحد اپل چیست؟
اپل در تولید و عرضه‌ی محصولات جدیدش وسواس زیادی دارد. مدت‌هاست که اپل روی تعبیه‌ی شارژر خورشیدی در دستگاه‌هایش کار می‌کند. اما هنوز خبری از این تکنولوژی نیست. تکنولوژی NFC هم در مقایسه با رقبا، خیلی دیر به محصولات اپل راه پیدا کرد. در حالی‌که برای سامسونگ، «اول شدن»، ملاک برد در بازی است، اپل با تفکر آرمان‌گرایانه‌اش، خیلی‌وقت‌ها شانس اول بودن را از خود می‌گیرد. اپل تا از تجربه‌ی معنادار یک محصول مطمئن نشود، آن را روانه‌ی بازار نمی‌کند. شاید کسی که از داخل با فرایند‌های اپل آشنا باشد، بهتر بتواند دلیل رفتار پیچیده‌ی این شرکت را بیان کند. گویا این فرصت فراهم شده است.

نویسندگان

ویژه

  • معرفی ۵ اتومبیل گران قیمت دنیا نوشته شده 3 سال پیش
    شاید رانندگی با گران‌ترین اتومبیل‌های دنیا یک رویای دست نیافتنی باشد. اتومبیل‌های بسیار سریعی که رانندگی با ...
  • دلیل وسواس بیش‌ازحد اپل چیست؟ نوشته شده 3 سال پیش
    اخیرا یکی از کارمندان سابق اپل در گفت‌وگو با وب‌سایت «بیزنس اینسایدر» (Business Insider) حرف‌های جالبی را در مورد ...

پر امتیازترین

ادامه مطلب »

محبوب‌ترین

ادامه مطلب »

آخرین اخبار

ادامه مطلب »