آکاردئون

بلک بری

بلک بری طی سالهای اخیر تلاش زیادی کرد تا سیستم عامل Blackberry 10 خود را به گزینه ای مقبول و رقابتی در برابر اندروید و iOS تبدیل کند. اما در حالی که هنوز دست از تلاش های خود در این زمینه بر نداشته است، اولین هوشمند اندرویدی خود را نیز رونمایی کرده است.

این هوشمند از یک صفحه کلید فیزیکی برخوردار است که این روزها به ندرت در گوشی های اندرویدی دیده میشود. ظاهر این گوشی همانند همه مدل های دیگر اندرویدی است، البته تا قبل از آنکه صفحه کلید کشویی آن را باز کنید و این شاهکار مهندسی بلک بری است که علیرغم وجود این صفحه کلید فیزیکی هنوز ضخامت گوشی باریک باقی مانده است.

تایپ با این صفحه کلید از نظر کارشناسان فنی بسیار ساده و راحت و در واقع دلخواه است و یاد آور آخرین نمونه های برجسته از صفحه کلید های فیزکی در اولین روزهای حضور صفحه کلید های مجازی در هوشمند های اندرویدی است. بلک بری بیش از همه به واسطه امنیت و صیانت از اطلاعات شخصی شناخته شده است و این شرکت اکنون برخی از سخت افزارهای تامین کننده این موضوع را در Priv به کار گرفته است. ضمن آنکه یک نرم افزار به شکل ویژه مدام در حال رصد کردن وضعیت امنیتی گوشی شما و اطلاع شما از این موضوع است.

این نرم افزار همچنین سایر نرم افزارهای دیگر را نیز رصد میکند و چنانچه اقدام به جمع آوری اطلاعات شخصی شما کنند، شما در جریان ریز جزئیات آن قرار خواهد داد. صفحه نمایش این هوشمند همانند سامسونگ Galaxy S6 Edge در لبه ها خمیده است و نوار ابزاری که در این لبه ها قرار دارد برخی ابزارهای اصلی همچون تقویم و پیام ها را در اختیار کاربر میگذارد.

موتورولا

موتورولا جای شیشه را در صفحه نمایش با انواع خاصی از پلاستیک عوض کرده است تا صفحه نمایش این هوشمند را ضد شکستگی از آب در آورد. بیشتر سازندگان از شیشه های به لحاظ شیمیایی تقویت شده استفاده میکنند اما هنوز هم این صفحه نمایش ها شیشه و قابل شکستن هستند.

این تکنولوژی جدید خیال کاربران را تا حد زیادی در مورد صفحه نمایش گوشی راحت کرده است. شرکت SquarTrade که فعال در زمینه پروژه های صیانتی و حفاظتی است، اخیرا Droid Turbo 2 را در معرض آزمایش سختی قرار داده است که طی آن این هوشمند 10 بار از ارتفاع حدود 3 متری بر روی زمین رها شده است و تنها چند نقطه کوچک در روی صفحه نمایش بیشترین آسیب به آن بوده است.

سپس با یک رنج روور از وی این گوشی عبور کرده است که هرچند منجر به سیاه شدن قسمتی از صفحه نمایش شده، اما همچنان این صفحه نمایش سالم باقی مانده است. همچنین ضمانت موتورولا، چهار سال صفحه نمایش و شکستگی آن را پوشش میدهد. حتی با قرار دادن خازن های لمسی پشتیبان تضمین کرده است که صفحه نمایش حتی در صورت آسیب دیدگی همچنان پاسخ گوی عملیات کاربر خواهد بود.

 

ال جی

در بالای صفحه نمایش اصلی این گوشی هوشمند یک صفحه نمایش بسیار کوچک قرار دارد که مخصوص به نمایش اطلاعات اعلان ها است. این صفحه نمایش همچنین امکان دسترسی سریع به تنظیمات، مخاطبان و اپلیکیشن های اخیرا استفاده شده را فراهم میکند.

این صفحه نمایش ثانویه همواره روشن است و به شما اجازه میدهد بدون نیاز به روشن کردن صفحه نمایش اصلی ساعت، آب و هوا و اعلان های خود را مشاهده کنید. حتی کنترل پخش موسیقی و برخی امکانات دیگر نظیر دسترسی به دوربین نیز از طریق این صفحه نمایش برای کاربر مقدور است.

این هوشمند همچنین دو دوربین جلو دارد که یکی از آنها برای تماس ویدئویی و گرفتن سلفی های معمولی است و دیگری مجهز به لنز مخصوص گرفتن سلفی های دسته جمعی. همچنین هر دو این دوربین ها مجهز به تنظیمات خوبی هستند که به ندرت در سایر هوشمند ها دیده میشوند.

هرچند این امکانات به اندازه نقشه های جدید بلک بری و موتورولا جذاب نیستند اما نشان دهنده تلاش ال جی برای ایجاد یک فضای متفاوت در ساخت گوشی های هوشمند اندروید است.